Logo
reflektierendes Garn reflexa

Przędza odblaskowa reflexa®

Przędze odblaskowe i taśmy zapewniają wyjątkowo dobre bezpieczeństwo i widoczność we wszystkich obszarach codziennego życia.
Nasze produkty znajdują zastosowanie w obszarze tekstylnym do produkcji kamizelek odblaskowych, obuwia ochronnego albo grubych lin a także w sektorze technicznym do oznakowania maszyn i pojazdów.
Produkty odblaskowe Reflexa wyróżniają się długim okresem użytkowania, ponadto zwiększają funkcję ochronną odzieży.
Przędze odblaskowe i taśmy posiadają najlepsze właściwości odblaskowe a dostępne są w szerokościach od 0,25 mm do 50 mm na szpulach lub rolkach, w zależności od Państwa życzenia.
Budowla
Lokalizacja
Aktualności
ISO 9001
ISO 14001
Przędze odblaskowe Reflexa składają się z zabarwionej na srebrny kolor warstwy odblaskowej, którą dwustronnie (dwustronny odblask) lub jednostronnie (jednostronny odblask) laminuje się na powłoce poliestrowej. Strony odwrotne można wykonać z tekstylnej tkaniny nośnej (TC-backing) albo z kleju, który aktywuje się po nagrzaniu. Zawsze postępujemy zgodnie z postanowieniami normy EN 471, tak że mogą Państwa na nas polegać.
Co roku w wypadkach drogowych jest prawie 5000 ofiar śmiertelnych a 71000 pieszych odnosi obrażenia. Do 65 procent wypadków dochodzi w godzinach między 18:00 a 06:00. Odzież z materiałami odblaskowymi, które widać z każdej strony, może uratować życie.
Odblask to właściwy termin oznaczający materiały, posiadające właściwość odbijania światła w kierunku jego pierwotnego źródła. Dużo przedmiotów, jak np. folia metalowa, biała koszulka, a także ciemniejsze kolory odbijają wprawdzie światło, ale nie jest ono absorbowane, lecz rozprasza się w wielu kierunkach. Te przedmioty odbijają światło, ale nie mają funkcji odblaskowej. Poziom mocy materiałów odblaskowych mierzy się natężeniem światła. Jak wynika ze studiów naukowych, odzież w kolorze białym ma zdolność odbijania światła na poziomie do 0,3 natężenia światła a materiał odblaskowy ma natężenie światła na poziomie 500 jednostek. Istnieje oczywiście bezpośredni związek między współczynnikiem załamania światła (natężenia światła) i odległości, z jakiej jest widoczne.

Są dwa główne rodzaje materiałów odblaskowych: pierwszy z nich odbija światło dzięki szklanym mikrokulkom (technologia mikrosoczewek szklanych) a podstawą drugiego są odblaskowe elementy rogów kostkowych (technologia mikropryzmatyczna). To właśnie są dwa główne rodzaje materiałów odblaskowych, dostępnych obecnie na rynku. W pierwszym systemie światło dochodzi do tylnej strony mikrokulki i jest odbijane do źródła. Natomiast w przypadku technologii pryzmatów światło dociera kolejno do każdej z trzech powierzchni pryzmatu, zanim zostanie odbite do swojego źródła (to działa w wyniku załamania się światła na powierzchni wewnętrznej).

Materiały odblaskowe reflexa® zapewniają najwyższy standard odblasku.

Przędze i taśmy odblaskowe reflexa®


© 2017 by Wagner-Tech-Textil GmbH   ·   All Rights reserved   ·   E-Mail: info@rexess.com   ·   Designed by rexess.de
Wir auf Facebook
Wir auf LinkedIn
Glaskugeltechnologie (Glasperlensystem)
Technologia mikrosoczewek szklanych

Zdolność odblaskowa produktów reflexa®

wynika z zastosowania szklanych mikrokulek, zabezpieczonych aluminium i odbijających padające światło do źródła. Kulki znajdują się w bardzo cienkiej, elastycznej matrycy polimerowej. Kulki można w niej umieścić na odwrotnej stronie przy wykorzystaniu tekstylnej tkaniny nośnej albo kleju aktywowanego na gorąco.
Przezroczysta warstwa chroni powierzchnię mikrokulek w czasie procesu wymiany ciepła. Materiał dobrze znosi bardzo wysokie temperatury, jest wytrzymały i można go czyścić i suszyć.
Jest bardzo dużo możliwości i obszarów, w których można zastosować produkty reflexa.

Działanie odblaskowe uzyskuje się dzięki obecności tysięcy szklanych mikrokuleczek, które odbijają światło do pierwotnego źródła.
„Materiały odblaskowe reflexa® zapewniają najwyższy standard odblasków“
„To jest przędza, która zapewnia Państwu bezpieczeństwo i widoczność w dzień i w nocy“
przędze odblaskowe i taśmy
Synonimy: przędza odbijająca światło | przędza odblaskowa | przędze odbijające światło I przędze odblaskowe | przędza odblaskowa | przędze odblaskowe I technologia mikrosoczewek szklanych I przędza odblaskowa | technologia mikropryzmatyczna I przędze odblaskowe
e-Broszura
e-Broszura >>>
>Home>Reflexgarne reflexa®
CZ
PL
EN
DE
FR
„Zapewniamy bezpieczeństwo, którego Państwo potrzebują na co dzień, realizując zapotrzebowanie na materiały“
Oeko-Tex certyfikat
ISO 9001
ISO 14001
Ocenianie Ocenianie Ocenianie