Przędza metalizowana | przędza efektowa rexess®

Logo
paleta kolorow przedzy metalizowanej rexess
efektywne błyszczące i metalizowane przędze do zastosowania w modnych tekstyliach i tkaninach technicznych. Przędza metalowa to przędza syntetyczna o metalizowanym zabarwieniu. Zawiera metal, dzięki czemu błyszczy a przy tym zyskuje na stabilności i jest bardziej naprężona.

Przędza metalowa, nazywana również przędzą poliestrową metalizowaną powlekaną aluminium jest szeroko wykorzystywana w wielu obszarach zastosowania.
Oferowane przez nas przędze metalowe występują w standardowych kolorach łącznie w ponad 400 odcieniach, są dostępne w magazynie jako przędza niewzmocniona, jako przędza wzmocniona (skręcona) lub jako przędza oplatana. Ponadto poszczególne typy różnią się rodzajem, grubością folii, szerokością skrawania i grubością przędzy. Dostępne są również inne kolory i specjalne rodzaje przędzy metalizowanej, np. typy MAM, MHX, SR,LMHS z magazynu, możemy je dostarczyć według Państwa życzenia.

Wszystkie oferowane przez nas przędze metalizowane w wielu różnych kolorach posiadają certyfikat Oeko-Tex Standart 100.
Jakość produktu jest dla nas bardzo ważna, dlatego częściowo produkcja przędzy odbywa się bezpośrednio w naszym zakładzie produkcyjnym. Możemy sami ciąć i skręcać folię poliestrową metalizowaną aluminium. Dzięki temu uzyskujemy na koniec najlepszą jakość dla naszych klientów. Aby dowiedzieć się więcej o naszej produkcji, proszę czytać tu >>>
Przędza niewzmocniona metalizowana
Przędza wzmocniona metalizowana
Przędza oplatana
Przędza specjalna

© 2017 by Wagner-Tech-Textil GmbH   ·   All Rights reserved   ·   E-Mail: info@rexess.com   ·   Designed by rexess.de
Wir auf Facebook
Wir auf LinkedIn
Budynek
Lokalizacja
Aktualności
>Home>Przędze metalizowane rexess®

Przędza metalowa i jej zastosowanie


Najczęściej przędzę metalizowaną (przędzę metalową) wykorzystuje się w przemyśle tekstylnym.

Coraz częściej przędzę metalizowaną ew. przędzę efektową stosuje się do szycia ubrań codziennych. Przędzę metalizowaną można tkać, oplatać, haftować. Stosuje się ją w wielu modnych materiałach i obiciach. Ponadto przędzę metalizowaną można łączyć z innymi włóknami takimi jak wełna, nylon i bawełna, dzięki czemu jest coraz więcej nowych i niespodziewanych wariantów jej wykorzystania. Przędzę metalizowaną wykorzystuje się również do produkcji przewodów komunikacyjnych jak np. przewodów telefonicznych i przewodów telewizji kablowej. Przędzę metalizowaną można stosować również do produkcji dywanów i tekstyliów w branży motoryzacyjnej oraz sprzętu AGD.
.
ISO 9001
ISO 14001
Synonimy: przędza metalizowana | przędze metalizowane | przędza metalowa | przędza metalowa | przędze metalowe | przędze metalowe| Przędza efektowa | Przędze efektowe | lurex I metalizowane przędze poliestrowe | metalizowana przędza poliestrowa | przędze poliestrowe metalizowane powlekane aluminium | przędza poliestrowa metalizowana powlekana aluminium | przędza metalizowana | przędze metalizowane| przędze metalizowane | lurexI przędza metalizowana | przędza metalizowana | przędze metalizowane | przędza poliestrowa | przędze poliestrowe | Przędza efektowa | Przędze efektowe| przędza metalizowana | przędza metalowa | lurex
e-Broszura
e-Broszura >>>
Oeko-Tex Standard 100

Produkcja przędzy metalizowanej


Przędza metalizowana składa się głównie z włókien aluminiowych

, które są pokryte na przykład poliestrem.
Grubość przędzy metalizowanej jest wystarczająca, tak że można ją stosować do osnowy lub wątku. W celu zwiększenia własności wytrzymałościowych można wzmocnić przędzę dodatkowo innym włóknem (nylonem lub sztucznym jedwabiem).
Wzmocnienie lub splatanie skręca się spiralnie.
Są dwie podstawowe procedury stosowane przy produkcji przędzy metalowej. Najczęściej jest to procedura laminowania folią, lakierowania warstwy z aluminium pomiędzy dwie warstwy z folii poliestrowej. Włókna tnie się w pasy wzdłużne do utworzenia przędzy i nawija się na szpule. Metal można zabarwić i powlec przezroczystą folią. Przed laminowaniem można zabarwić kolorem również klej albo folię.
Jest dużo różnych wariacji kolorów i efektów, jakie można uzyskać, stosując przędzę metalizowaną.
Włókna metalizowane można wytwarzać również przy zastosowaniu metalizacji. Ten proces obejmuje podgrzewanie metalu do momentu, aż zacznie parować. Następnie pod wysokim ciśnieniem (1500-2000 psi) nakłada się go na folię poliestrową.
W wyniku tego procesu otrzymuje się cieńsze, bardziej elastyczne, wytrzymałe i wygodniejsze włókna.


Metalizowana przędza efektowa rexess®


Przedsiębiorstwo Wagner-Tech-Textil GmbH od ponad 17 lat specjalizuje się w produkcji przędzy metalowej.

W ostatnich latach staliśmy się znani z produkcji przędzy metalizowanej. Posiadamy dużo rodzajów przędzy metalizowanej, stosowanej głównie w materiałach, z których szyje się ubrania. Przędzę matalizowaną (przędzę efektową) można haftować, oplatać, tkać i splatać. Przędza metalowa znajduje poza tym zastosowanie również przy produkcji lin, sznurów i dekoracji. Większość rodzajów przędzy metalizowanych rexess jest wzmocniona poliamidami, do wzmocnienia stosuje się również poliester i wiskozę.
Produkowane przez nas przędze efektowe ew. przędze metalizowane rexess® używa dużo tkalni na całym świecie, między innymi do produkcji taśm, insygniów militarnych, ponadto nasze przędze metalizowane wykorzystuje się do produkcji sznurów, lin, pętli, haftu, sznurowadeł i dekoracji.
Powlekane metalowe włókna ciągłe zmniejszają utratę połysku.
Przy zastosowaniu odpowiednich klejów i folii przędza metalizowana nie jest narażona na niekorzystne działanie słonej wody, wody chlorowej w basenach ani na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli na etykiecie nie ma żadnych informacji na temat pielęgnacji, przędzy metalizowanej co do zasady nie należy czyścić chemicznie.
Prasowanie może okazać się niekorzystne, ponieważ nagrzane żelazko, w szczególności do wysokich temperatur, może stopić włókna.
Przędza metalizowana (przędza efektowa) nadaje się bardzo dobrze do celów dekoracyjnych; wykorzystuje się do produkcji tapicerki samochodowej, zasłon, ubrań, obrusów i jako materiał do opakowywania prezentów, itp.
CZ
PL
EN
DE
FR
„Zapewniamy bezpieczeństwo, którego Państwo potrzebują na co dzień, realizując zapotrzebowanie na materiały“
Oeko-Tex certyfikat
ISO 9001
ISO 14001
Ocenianie Ocenianie Ocenianie